עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  

juli

חברים
YN71ThelseGhost DogDo what I wantJennyמאור ג'יגלבה
חן חן חןIM AL
אוויר לנשימה-מוזיקה
המסע שלי
•  פרק 1
•  פרק 2
•  פרק 3
•  פרק 4
•  פרק 5
•  פרק 6
ג'וני הכלבלב המופלא:-)

הרבה זמן לא כתבתי...

26/08/2017 10:09
juli
מדינה, דת, גזענות, אכזבה, רגשות, התמודדות
לפעמים אני רוצה לכתוב ואני לא נמצאת במקום הנכון אז אני מריצה בראש את מה שאני רוצה להגיד ומדמיינת את עצמי כותבת ואומרת את זה בקול וזה נשמר לי בראש עד שזה נעלם.
הרבה זמן רציתי לכתוב אבל זה תמיד בא לי כשאני כועסת או עצבנית ואז אני נרגעת..

ההישרדות פה היא לא קלה. לפעמים זה מרגיש שהתקופה שהייתי נערה בודדה כאן הייתה קלה יותר מעכשיו. כשאתה צעיר שומדבר לא יכול לעמוד בפנייך או לעצור אותך. הרגשתי שאני הכל יכולה, יכולתי לספוג דיבורים, צבא, רווחה, אבא שאיכזב, אמא שאיכזבה וגם אחות.
שומדבר לא נגע לי בלב כי הדחקתי אבל כנראה שכשמדחיקים סתם דוחים את זמן ההתמודדות ועכשיו מגיע הזמן הזה כשאני הכי לא מסוגלת .

קשה לי לקבל דברים.
אני רוצה שיהיה צדק , אני רוצה שיכבדו אותי ואני רוצה שוויון. אני לא יכולה לעצום עיניים כשיש הפליה, לא יכולה כשפוגעים במישהו חלש, לא יכולה להתמודד עם אנשים שחושבים שהם יותר טובים ממני ולא יכולה להתמודד עם תחרות לא בריאה.
אני גרה באיזור בני ברק, יש פה רק חרדים. אני וחבר שלי גרים כאן כבר שנתיים ולא מזמן חתמנו על חוזה חדש לעוד שנה וכנראה שזו הייתה טעות אבל פה במדינה הזו כשמציעים לך משהו שהוא לא יקר ברמות אבסורדיות אז אתה קופץ על זה בלי לחשוב.

אני לא יכולה להתמודד עם המילה זונה. גם אם היא מגיעה בשפה אחרת זה לא מעניין. אחרי כל מה שעברתי בחיים שלי אני לא אתן לאיזה כלומניק לקרוא לי זונה כי זה קל להגיד את המילה זונה, אבל אמא שלו זונה אם היא הביאה לעולם בנאדם כ"כ פתטי.

אני מוכרת בגדי ים, ירדתי לדואר עם שמלה ארוכה כדי שלא יפגעו בי פיזית על זה שאני חשופה. הלכתי לדואר ולבנק עשיתי את הסידורים שלי, בדרך חזרה הרגשתי שמישהו הולך אחריי ובשניות הוא נצמד אליי מאחורה אל האוזן וקרא לי מכוערת. הרגשתי את הנשימות שלו עלייי ואז הוא רץ וברח. באותו הרגע התחלתי לרעוד כי כמו שאני מכירה את עצמי יכולתי לרוץ אחריו לתפוס אותו ולתת לו פצצה כי נמאס לי מהחרדים החרדתיים האלה שחושבים שהכל שלהם אבל אז דמיינתי סיטואציה שאני באה אליו וכל החרדים מתאגדים ומרביצים לי ואז זורקים אותי באיזו סמטה שאף אחד לא ידע איך למצוא אותי.
הסרטים שעוברים לי בראש זה סרטים שאני אוכלת מרוב הפחד לחיות במדינה הזו.
ילדים עם סכינים, ערבים שצצים משומקום, ובנוסף יהודים חרא שמתנהגים יותר גרוע מערבים.
הלכתי הבייתה נסערת ונזכרתי שלא מזמן קרה לי אותו מקרה אבל עם ילד בן 8-12 שקרא לי זונה ביידיש. ילד שיכולתי לתפוס אותו מהאוזניים ולמרוח לו פלפל על השפתיים כמו שעשו לי כשהייתי קטנה כשהייתי מנבלת את פי.
ההורים האלה מלמדים ככה את הילדים שלהם הם צריכים להתבייש שהם שונאים ערבים כי הם בדיוק כמוהם!
הם מלמדים ילדים לשנוא יהודים מגיל אפס וחרדים אותו הדבר- אני יהודיה! והם שונאים אותי כי אני לא שמה פאה כמו אמא שלהם שאין לה חיים והיא חיה לפי אמונה שלא קיימת.
בתורה לא כתוב לך תקלל אנשים שהם לא כמוך, לא כתוב להטריד מינית ילדות קטנות, לא כתוב לשנוא כמו שלא שנאת מעולם!

ה' רוצה איחוד בין העמים, ה' רוצה טוב- ואנשים חרדים חרדתיים זה לא טוב !!!

פעם אמא שלי רצתה לקחת אותנו מכאן ולהחזיר אותנו לברזיל. אני לא נתתי לה, נלחמתי בזה כי לא רציתי לעזוב את ישראל. העדפתי להישאר כאן לבד כדי להתגייס לצבא והיום אם יכולתי להחזיר את הגלגל לאחור הייתי מחזירה. הייתי חוזרת לברזיל שם בטוח הייתי רגועה, הלב שלי לא היה דופק כ"כ מהר, הדם שלי לא היה מבעבע מעצבים.
לא הייתי צריכה לעשות בדיקות של תפקודי ריאה כי אני לא מצליחה לנשום מלחץ ועצבים, לא היו עושים לי הולטר לב בגיל 30

לא כיף פה.

כל מקום שאני הולכת אני נתקלת במשהו אחר שמוציא אותי מהכלים. ואתם חושבים שאני בטח טמפרמנטית ואולי כן אבל אין איך לבורח מזה כאן.

אני מרגישה שבשנים האחרונות אנשים נהיו פה טמאים. צמאים לכסף ולחומר, אנשים לא רואים בעיניים לא אכפת להם מכלום ושומדבר הם רוצים רק כסף והצלחה ולא אכפת להם ממי שנמצא בדרכם. חברים הם כבר לא חברים,
מכרים נשכחים מאוד מהר מהראש והמלחמה היא בעצם בינינו לבין עצמנו וכבר נהיה מחריד לחיות כאן.

IM ALאריקThelseהדסedya
IM AL
26/08/2017 13:06
למרות שאני גבר ולא אישה מרגיש את אותה תחושה ביחס לשינוי שקרה פה.
וכן מניח שלהיות אישה זה יותר קשה במקום כזה.
26/08/2017 14:14
תודה על המילים.
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה:

קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
Juliana בגדי ים
Julianabr fashion

מוזמנים לתת הצצה לאתר הברזילאי שלי ולהתרשם מדגמים שאני עיצבתי:-)
דברים להגשים עד גיל 30
•  צניחה חופשית
•  צלילה
•  להפסיק לעשן
•  להתמיד בכתיבת הספר
•  לטייל בעולם
•  להגר למדינה אחרת****
•  לעשות קורס כלשהו
•  לעשות פוני בשיער